طراحی نما طبق اصول شهرداری
مرداد ۲۰, ۱۳۹۸
سنگ مناسب برای نمای ساختمان
مرداد ۲۲, ۱۳۹۸

ایران بهشت معادن سنگ


سنگ هدیه خدادادی
اولین قدم در برنامه ریزی برای هر مجموعه شناختن نقاط ضعف، قوت، فرصت ها و تهدید هاست. تا با در نظر گرفتن آنها برنامه ریزی برای نیل به اهداف مجموعه صورت گیرد. در برنامه ریزی های کلان کشور این قاعده مهم نیز همچنان جاری است.
امروزه صنایع دستی ایران از جمله پسته، زعفران و خاویار حرفهای بسیاری در عرصه تجارت بین المللی برای گفتن دارند و از جمله نقاط قوت کشور در عرصه صادرات به محسوب می گردند. اما یقیناً نقاط قوت این سرزمین پهناور به این محصولات محدود نمی گردد و بسیاری از ظرفیت‌ و پتانسیل های کشور عزیزمان مهجور مانده است. یکی از نقاط قوت کشور معادن عظیم آن به خصوص معادن سنگ است. ناگفته آشکار است که صنایع دستی ایران پسته، زعفران و خاویار محصولاتی هستند که فرآیند تولید و استحصال آنها حاصل یک یا چند سال زحمت می باشد در صورتی که شکل گیری معادن ما حاصل فرآیندی چند میلیون ساله است. پس به جاست قدر این نعمت و ثروت الهی را بیشتر بدانیم.

سنگ ایران از نظر تنوع رنگی حائز رتبه اول، سنگ مرمر ایران به طور کلی دارای رتبه اول، سنگ تراورتن حائز رتبه سوم و سنگ مرمریت نیز رتبه هفتم جهان را دارا می باشد. بیشک در حال حاضر سنگ ایران جایگاه خود را نه تنها در دنیا بلکه در داخل کشور نیز به دست نیاورده است و تاسف بارتر این است که صنایع سنگ چین، ترکیه، برزیل و هند با ترفندهای بعضی از افراد فرصت طلب قسمتی از سهم بازار داخل را به خود اختصاص داده اند. این امر زنگ خطری است که ابتدا باید مسئولان، اندیشمندان صاحبنظران، اصحاب رسانه، سازندگان و انبوه سازان کشور را بیدار نماید.

حال در این بازار آشفته شرکت سنگ یاب جهت ارتقاء سنگ ایران به جایگاه اصلی خود وب سایتی با موضوع سنگ ایرانی، معماری ایرانی و آشتی دوباره با فرهنگ و معادن شناخته شده ی هفت هزارساله راه اندازی نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp پشتیبانی آنلاین