ملل سنگ اصفهان  سنگ های ساختمانی

ملل سنگ اصفهان ، تولید کننده انواع سنگ نما در اصفهان با بیش از ۲۰ سال سابقه و فراوانی نمونه از انواع سنگ های ساختمانی .

اصفهان به دلیل تأمین بیشترین حجم فراوری سنگ ساختمان در کشور به “قطب صنعت سنگ کشور” مشهور است. تبدیل به یکی از مقاصد اصلی معماران و تامین کنندگان مصالح ساختمانی برای خرید سنگ نما شده است. معماران و تامین کنندگان فرآوانی هستند که برای تامین سنگ ساختمانی به ملل سنگ  مراجعه میکنند. البته یکی از راه های خرید آسان , خرید اینترنتی میباشد.

سنگ اصفهان

این موضوع باعث شده تا در دوران رکود ساختمان سازی، همچنان ملل سنگ در بازار سنگ اصفهان از رونقی نسبی برخوردار باشد. در این مطلب سعی شده، به معرفی و ارائه آدرس بازارهای سنگ اصفهان پرداخته شود . مسافرین و خریدارانی که قصد مراجعه به شهر اصفهان را دارند میتوانند برنامه ریزی بهتری داشته . دسترسی راحتی به مراکز اصلی فروش سنگ در اصفهان داشته باشند.

با توجه به اینکه سنگ نما یکی از مهمترین عوامل در نمای ظاهری بنا به شمار می رود . و از مهمترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان است . همواره انتخاب نوع سنگ و طراحی و اجرای آن یک از مهمترین دغدغه های انبوه سازان و سازندگان محترم در این صنعت می باشد.

ملل سنگ اصفهان به مثابه یک مجتمع عظیم سنگ آمادگی دارد. در کلیه مراحل فرآوری انواع سنگ های مرمریت، تراورتن ، گرانیت به صورت اسلب،تایل و اندازه و همچنین عملیات نصب و اجرا . کیفیتی در حد استانداردهای جهانی به صنعت ساختمان ایران ارائه کند.

سنگ نما

 

بازار سنگ اصفهان در زمینه صادرات سنگ ساختمانی

شرکت ملل سنگ اصفهان با توجه به نیاز بازار در شرایط فعلی و برای تسهیل در امر صادرات سنگ های ساختمانی به خارج از کشور , اقدام به تاسیس شرکت مادر تخصصی واردات و صادرات سنگ نما نموده است.این شرکت تمام مراحل  صادارت را به طور کامل انجام داده و مرسوله را به مقصد معین شده ارسال می نماید.

سنگ تراورتن نما

بازار سنگ رضوانشهر

مراکز فروش و بازارهای سنگ متعددی در استان اصفهان در حال فعالیت می باشند. که بیش از نیمی از نیاز سنگ کشور را تامین می کنند. وجود مزایای طبیعی همچون وجود ۱۴۸ معدن سنگ ساختمانی در این استان می باشد . 

قرار گرفتن در مرکز کشور و دسترسی آسان از تمامی نقاط کشور به این استان موجب توسعه روز افزون ملل سنگ اصفهان شده است. در کنار این مزایای طبیعی وجود کارگران ماهر و مدیران با سابقه درخشان که از دیر باز در صنعت سنگ مشغول بوده اند مزید بر علت شده اند.

کشور ما با برخورداری از معادن انواع سنگ‌های چینی, تراورتن, مرمریت و گرانیت پس از هند , چین و  ایتالیا مقام چهارم را در تولید انواع سنگ‌های ساختمانی در دنیا داراست. در این میان شهرک صنعتی رضوانشهر به واسطه موقعیت جغرافیایی و مردمانش از مراکز اصلی و مهم تولید و فرآوری سنگ در ایران می‌باشد.
شهرک صنعتی رضوانشهر با سابقه 28 ساله در زمینه تولید سنگ یکی از مجموعه‌های پیشرو در صنعت سنگ کشور می‌باشد که با داشتن 300 کارخانه و تولید سالیانه حدود 6/000/000 متر مربع انواع سنگ‌های ساختمانی شامل سنگ چینی – مرمریت – تراورتن – گرانیت کریستال و …. در جهت بر طرف کردن نیاز کلیه خریداران و رضایتمندی مشتریان و بالا بردن کیفیت محصولات اقدام نموده است. شهرک صنعتی رضوانشهر با بهره مندی از دستان پر توان مدیران با تجربه به عنوان یکی از مراکز مهم تولید سنگ در جهان و ایران می‌باشد.به تمام مدیران – کارگران و مسئولین این توانمندی و کسب جایگاه مهم را تبریک عرض می‌نماییم.

شهرک صنعتی رضوانشهر در  فاصله 50 کیلومتری غرب استان اصفهان در شهرستان تیران و کرون در کنار شهر رضوانشهر واقع شده است.راههای دسترسی به آن از سمت جنوب به شهرکرد – از سمت غرب به داران و جاده خوزستان – از شرق از طریق اتوبان کاشان – اصفهان – نجف آباد  به تهران می‌باشد.با توجه به نزدیکی این شهر به معادن کشور از جمله لرستان و ویژگی‌های فردی ساکنان رضوانشهردر سال 1361 این شهرک صنعتی راه اندازی شده است و امروز به عنوان شهرک اختصاصی سنگ در کشور شناخته شده است.

در حال حاضر از میان 250 واحد تولید سنگ ساختمانی که در این شهرک صنعتی مشغول به فعالیت می‌باشند به ترتیب :
گروه چینی و کریستال (  سنگ چینی  و کریستال الیگودرز – کریستال لایبید – نی ریزو…) 15 واحد
گروه تراورتن 180 واحد
گروه مرمریت 50 واحد
گروه گرانیت 5 واحد
دارای جایگاه خود می‌باشند.
البته این نکته را متذکر شویم که تعدادی از واحدهای این شهرک صنعتی از تک محصولی به 2 یا چند محصول تبدیل شده اند.
شهرک صنعتی رضوانشهر یکی از خوشه‌های صنعتی سنگ کشور می‌باشد.)که در یک منطقه جغرافیایی و یک گرایش صنعتی متمرکز شده و با همکاری یکدیگر تولید و عرضه کالا و خدمات می‌پردازند و از چالشها و فرصت‌های مشترک برخوردارند)

سخنی کوتاه از  رئیس اتحادیه صنف سنگبر و سنگتراش رضوانشهر


بسمه تعالی
شهرک صنعتی رضوانشهر بزرگترین  و اولین شهرک تخصصی صنعت سنگ کشور می‌باشد . این شهرک صنعتی با ایجاد و احداث بیش از 300 واحد سنگبری و بالغ بر 200 واحد سنگتراشی و وسنگفروشی وتزئیناتی با مدیران مجرب که هر کدام این صنعت را بعد از پدران خود ادامه داده و بیش از نیم قرن تجربه در فرآوری و ارتباطات فروش و مشتری مداری را دارند.
شهرک صنعتی رضوانشهر از سمت غرب اصفهان در فاصله 50کیلو متری واقع شده است . از توابع شهرستان تیران و کرون می‌باشد . اکثر تولید این کارخانجات از نوع سنگهای تراورتن در رنگهای مختلف می‌باشد و با کیفیت مطلوب و اعم از برش و پولیش و فرآوری سیل مشتریان را از اقصی نقاط کشور به این قطب صنعتی پذیرا بوده است . فرآوری انواع سنگهای مرمریت و گرانیت و لاشتر و سیاه نجف آباد در این شهرک صنعتی انجام می‌گردد.

مدت زمان مسیر این شهرک از تهران از طریق اتوبان کاشان تهران و مسیر‌های قم ـ دلیجان حداکثر 4 ساعت می‌باشد اکثر خریداران سنگ از تهران در مدت یک روز حرکت نموده و خرید خود را انجام داده اند. در همان روز کاری به تهران حرکت کرده اند . مسیر‌های عبوری در این مسیر به شهرک صنعتی رضوانشهر از طریق تهران  ـ  قم ـ کاشان ـ نطنز ـ نجف آباد و تیران و کرون و رضوانشهر می‌باشد وجود آب وهوای خشک بیابانی باعث بالا بردن کیفیت سنگهای تراورتن گردیده است .در تمام فصول سال فعالیت کارخانجات امکان پذیر وحداقل تولید در این شهرک صنعتی در طول سال  بالغ بر 10/000/000 متر مربع در شرایط کاری کامل و روان اقتصادی مقدور است .

در این شهرک صنعتی تشکل هایی فعال  ایجاد شده اعم از هیئت امناء ـ اتحادیه صنف سنگبر وسنگتراش تشکیل شده است . و اگر این شهرک صنعتی تشکل‌ها در خدمت فعالان محترم اقتصادی می‌باشند تولیدات این کارخانه‌ها به نسبت تولید کلی سنگبری‌های استان اصفهان  حداقل  یک ششم کل تولید استان را شامل می‌شود.  صداقت ، شفافیت و انصاف و مشتری مداری مردم خوب رضوانشهر باعث جذب مشتریان زیادی از تمام نقاط کشور را به این شهرک باعث شده است . وجود شهرک صنعتی رضوانشهر با اشتغال زایی در زمینه‌های مختلف تولید و فروش وفرآوری معضل بیکاری را در شهرستان تیران و کرون حل نموده است و ما در رضوانشهر بیکار نداریم وپذیرای کارگران بومی ازتمام نقاط کشور می‌باشیم ودر این شهرک با کمبود نیروی انسانی مواجه شده ایم.

بازار سنگ محمود آباد

برای اطلاع از تمام سنگ های ساختمانی با شماره های زیر در تماس باشید.

اصفهان، شهرک صنعتی محمود آباد ،خیابان هیات امنا

تلفن تماس :09133191140

تلفن تماس :۰۹۳۶۳۱۳۹۰۲۰