تراورتن لیمویی آذرشهر

سنگ تراورتن یکی از انواع سنگ های نما میباشد. ساختار این سنگ آهکی است که در بازه ی زمانی بسیار بسیار طولانی جزو کهن ترین ساکنان این کره خاکی است. خلل و فرج ٬ تنوع رنگ ٬ مقاومت و زیبایی این سنگ را به یکی از محبوب ترین سنگ ها تبدیل کرده است. یکی از این تراورتن ها ٬ سنگ تراورتن لیمویی میباشد.

معادن این نوع تراورتن در شهرستان آذرشهر در استان آذربایجان شرقی واقع شده است؛ این شهرستان دارای معادن بسیار غنی انواع تراورتن با رنگ های قرمز، لیمویی ، دودی و تنه درختی می باشد.تراورتن لیمویی بی موج آذر شهر قابل تلفیق با اکثر سنگ های دیگر بوده و دلیل آن رنگ و طرح خاص این سنگ میباشد، بیشترین کاربرد آن در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان و پله است.

خصوصیات تراورتن لیمویی آذر شهر

اکثر سنگ های تراورتن، داری موج می باشند؛ در تراورتن های موج دار، خطوط و هاله هایی در سطح سنگ دیده می شود؛ در بعضی از سنگ ها این موج ها به صورت سوراخ و در برخی دیگر به صورت نقش در آمده است که به همین دلیل امکان تیره و باز شدن این خطوط و نقش ها وجود دارد.

این محصول به صورت cross cut فراوری می شود و به دلیل اینکه موج های آن به صورت هاله ای و رنگ اصلی زمینه سنگ تیره و باز است است. در هنگام برش، موج ها باز شده و به صورت هاله ای در سطح سنگ پخش می شود.

این هاله ها، زیبایی خاصی به سنگ داده و از آن تابلوی نقاشی زیبایی می سازد.در فرآوری این تراورتن از ماستیک رنگ زمینه اصلی، جهت پرکردن منافذ سطح رویی سنگ استفاده می شود.

سنگ تراورتن لیمویی یکی از گونه های زیبا و پرطرفدار در دکوراسیون داخلی و محوطه سازی است. این سنگ در ۳ معدن اصلی آذرشهر ٬ ماکو ٬ اصفهان تولید میشود. سنگ هایی با رنگ لیمویی دارای طیف رنگی زرد و متمایل به نارنجی با خطوط و رگه های نسبتا تیره است. کیفیت معدن آذرشهر تا حدودی بالاتر و از مقاومت فشاری ثبات رنگ ٬ شفافیت و ساب پذیری بهتری برخوردار است.

شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی دارای معادن فراوان سنگ های تراورتن قرمز ٬ لیمویی ٬ تنه درختی و دودی است. سنگ های ماکو و اصفهان کمی تیره تر ٬ دارای رگه های بیشتر و ارزان تر از نمونه های آذر شهر عرضه میشود. سنگ لیمویی به دو صورت موج دار و بیموج فرآوری شده که هرکدام زیبایی خاص خود را دارد.

کاربرد ها :

تراورتن لیمویی به دلیل مقاومت بالا و ساب پذیری خوب در تمامی اماکن استفاده میگردد.

لابی

کف

دیواره 

نمای داخلی 

نمای خارجی

این سنگ به مانند دیگر سنگ های تراورتن دارای ابعاد آزاد و حکمی اسلب و تایل میباشد. برای اطلاع از آخرین قیمت ها به صفحه فروشگاه ملل سنگ اصفهان مراجعه کنید.