تراورتن آتشکوه محلات

وجود معادن غنی و فراوان از سنگ تراورتن در شهرستان محلات آنرا به یکی از قطبهای تولید تبدیل کرده. سنگ  آتشکوه ٬ عباس آباد ٬ حاجی آباد ٬ دره بخاری و آبگرم . این سنگ ها از معروف ترین معادن تراورتن سفید کشور محسوب میشوند. در این بین میان تراورتن آتشکوه به دلیل رنگ سفیدیکدست ٬ بهترین نمونه سنگ تراورتن کشور به شمار میرود.سنگ تراورتن آتشکوه

تنوع رنگ در سنگ تراورتن آتشکوه

رنگ روشن و رگه های ناخالصی بسیار محدود از ویژگی های سنگ آتشکوه است. به دلیل حصول یکنواختی بیشتر معمولا به صورت بی موج برش زده میشود. تنها در صورت منظم بودن موجها به صورت موجدار نیز بریده میشود. 

بررسی کیفیت و خرید 

کیفیت بالای سنگ آتشکوه موجب افزایش قیمت آن شده . به طوری که رده یکسان تقریبا بالاترین قیمت را در انواع تراورتن به خود اختصاص داده . عمدتا در کارهای لوکس و نماهای رومی استفاده میشود.

در موقع خرید نمونه های سوپر و ممتاز باید به حجم سنگ در کارخانه دقت نمود. زیرا با افزایش حجم موحود ٬ قیمت آن نیز بالا تر میرود. دلیل این امر آن است که حجم بسیار زیادی از سنگ باید استخراج و فرآوری شود. سپس مقادیر نسبتا زیادی از نمونه سوپر حاصل گردد. رگه ها و خطوط تیره و روشن قهوه ای رنگ معمولا در سورت های ضعیف تر قابل مشاهده بوده .این مورد موجب کاهش کیفیت و افت قیمت سنگ میگردد.

کاربرد سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ آتشکوه به خاطر تراورتن بودن و خواص آن بیشتر در نمای بیرونی کاربرد دارد. به خاطر رنگ سفید آن زیبایی بی نظیری به نمای ساختمان میدهد. نمای بیرونی شکوه و جلال خاصی پیدا میکند. مخصوصا نمای رومی با استفاده از سنگ آتشکوه بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. 

دیگر مورد استفاده از سنگ آتش کوه نمای حیاط و طراحی باغ و ویلا است. به خاطر جذب آب سنگ های تراورتن این نوع سنگ ها برای کف مناسب نیستند. ولی در صورت فراوری مناسب میتوان از آنها برای کف بیرونی ساختمان استفاده کرد.

طراحی ستون و صراحی با تراورتن آتشکوه جلوه ای بی نظیر پیدا میکند. 

قیمت سنگ تراورتن آتشکوه

آپدیت قیمت تا تاریخ ۱۴۰۰/۲

سوپر : ۲,۳۵۰,۰۰۰ تومان

ممتاز : ۱,۵۵۰,۰۰۰ تومان

درجه ۱ : ۹۵۰,۰۰۰ تومان

درجه ۲ : ۶۵۰,۰۰۰ تومان

تغییرات قیمت

سنگ تراورتن آتشکوه