سنگ دیوار

با زیبایی طبیعی و احساس اصالتی که در سنگ طبیعی وجود دارد .تعداد زیادی از صاحبان خانه و طراحان دکوراسیون داخلی علاقه مندند تا در طراحی های خود از سنگ طبیعی استفاده کنند. اگر چه این رویه جدیدی نیست. ولی اشتیاق صاحبان خانه ها و طراحان برای اینکه از این ماده کلاسیک استفاده کنند بیشتر میشود. یکی از دلایل آن، تنوع بالای سنگ هایی است که میتوان از آنها در پوشش سنگ دیوار و دکوراسیون داخلی استفاده نمود . علت دیگر آوردن روح طبیعت هرچند به میزان کم به فضای خانه با استفاده از سنگ طبیعی می باشد . برای این منظور کافی است تا زیبایی طبیعی سنگ را کشف و از نحوه به کارگیری آن در دکوراسیون اطلاع داشته باشید.

 ۶ عنصر سنگ دیوار

 • سنگ دیوار لایم استون:

  یک سنگ پر کاربرد در دکوراسیون داخلی است که از رسوبات فشرده شده در زیر دریا ساخته شده است. لایم استون یک شگفتی طبیعت است که استفاده های متنوعی دارد. این سنگ معمولاً سفید یا به رنگ کرم خنثی است. طراحان و مالکان سخت گیر، می توانند لایم استون های رنگی نیز پیدا کنند. چون لایم استون سنگی قوی، مستحکم و فشرده است، می توان از این سنگ به شکل های مختلف در تزئین خانه استفاده کرد. مانند ساخت یک دیوار با لایم استون در یک زیر زمین یا خلوتگاه. استفاده از آن برای ساخت میزهای فوق العاده و منحصر به فرد آشپزخانه. افزودن یک طاقچه از جنس لایم استون در بالای شومینه . علاوه بر این همه کاره بودن این نوع سنگ این سنگ یکی از به صرفه ترین گزینه های بازار باشد.

 • آجر: 

  یکی دیگر از مصالح پر کاربرد در دکوراسیون داخلی آجر است. این عنصر ساختمانی می تواند از ترکیبات مختلفی همچون خاک رس، شن، آهک و یا بتون ساخته شود. آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی به کار رفته در ساخت و ساز می باشد . یک گزینه متداول برای استفاده در نمای خارجی ساختمان است. اخیراً آجر تبدیل به یک آیتم پر کاربرد در دکوراسیون داخلی نیز شده است.

 •  دیوارهای داخلی بعضی از اتاق های زیر شیروانی، آپارتمان ها و خانه ها با آجر تزئین می شوند. می توان به عنوان دیوار متمایز از آن استفاده نمود . یک حس راحتی و دنجی به ساکنین می بخشد. خودتان را خوش شانس بدانید اگر خانه ای که دارید یا اجاره کرده اید دارای چنین سنگ دیوار می باشد.

سنگ نما

 •  اگر خانه شما دیوار سنگی ندارد، می توانید با استفاده از آجر مصنوعی این اتمسفر گرم و دلچسب را ایجاد کنید. بدون توجه به این که آجر را چگونه در طراحی خانه خود استفاده کرده اید. به هر شکل احتیاج به نگهداری و مراقبت کمی دارد.
 • سنگ دیوار مرمریت

  : سنگ مرمریت یکی از سنگ های لاکچری است که مالکین برای طراحی از آن استفاده می کنند. این سنگ هنگامی شکل می گیرد که لایم استون در اثر فشار و گرما دچار دگرگونی می شود. دارای خطوط خاص و رنگ های منحصر به فرد می باشد.

 •  این سنگ یک انتخاب کلاسیک برای میزهای حمام و آشپزخانه است. ولی نیاز به کمی مراقبت و نگهداری دارد. برای کسانی که عاشق درخشندگی سنگ مرمریت هستند می توانند کمی گریس به این سنگ بزنند. مرمریت می تواند در هر جایی از آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد. مانند صفحه میز پذیرایی، جزیره و دیوار های پشتی و همچنین کف استفاده شود .حتی به عنوان میز حمام.
 • (Slate)  یا همان

  تخته سنگ: تخته سنگ یک سنگ دانه درشت است. دچار دگرگونی ورقه ای شده و معمولاً در خانواده سنگ های خاکستری قرار دارد. در کف سازی بسیاری از خانه ها از این نوع سنگ استفاده می شود .چرا که دوام و ظاهر مناسبی دارد. این سنگ در میزهای آشپزخانه یا دیوارهای سنگ کاری شده نیز استفاده می شوند.

 •  تخته سنگ می تواند به خانه شما یک احساس مدرن بودن بدهد. چه از آن در ساخت دیوار پشتی استفاده شده باشد و چه در کف حمام. این سنگ یک گزینه عالی و با دوام است که می تواند طی سال های متمادی در کنار شما باشد.  به علت رنگ خاکستری راحت می توان آن را با سایر رنگ ها و عناصر دیگر دکوراسیون ترکیب ساخت.
 • (Fieldstone ) سنگ های لاشه: سنگ های لاشه که در سطح زمین یافت می شوند. سنگ هایی قابل دسترس، بزرگ، گرد و سنگین می باشند. در زمین به بهبود کشاورزی و در صورت استفاده در دکوراسیون داخلی به زیبایی منزل کمک می کنند. برای کسانی که عاشق طراحی های  سنتی هستند. استفاده از سنگ های لاشه در ساخت دیوار اتاق نشیمن و یا حاشیه شومینه می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • سنگ دیوار مصنوعی

   سنگ مصنوعی، بتون ساخت بشر می باشد که فرم قالب های با طرح سنگ طبیعی را به خود می گیرد . سنگ های مصنوعی در انواع، اندازه ها و رنگ های مختلف موجود می باشند . به راحتی می توانید طرحی مشابه سنگ طبیعی مدنظر خود را از بین پنل های مختلف سنگ مصنوعی پیدا کنید. از آن برای پوشش سنگ دیوار استفاده کنید. سنگ های مصنوعی یک گزینه عملی و قابل دسترس است. سنگ دیوار مصنوعی برای کسانی می باشد که می خواهند ظاهر و حس سنگ های طبیعی را داشته باشند ولی در هزینه کردن محدودیت دارند.