سنگ کف

بسیاری افراد دوست دارند طبیعت را به خانه و حیاط خود بیاورند. برای این عمل می توانیم در طراحی فضای سبز و محوطه ساختمانمان از سنگ کف استفاده کنیم. ما باید سنگ کفی که با سلیقه، محیط و شرایط ما سازگار باشد استفاده نماییم. در این مقاله می خواهیم با چند نمونه سنگ فرش که برای فضای بیرونی هستند، آشنا شویم.

سنگ ریزه برای سنگ کف

سنگ کف ( فرشی ) محوطه بیرونی
سنگ ریزه در واقع سنگ متلاشی شده هستند. از ویژگی های مثبت آن نفوذپذیری عالی و هموار کننده ی محوطه است. این نوع سنگ میتوانید برای مسیرها و پاسیوهایی که می خواهید هموار به نظر برسند، استفاده نمایید. بهتر است که این نوع سنگ فرش با یک لبه ی صلب مرزبندی شود تا آن را در بر گیرد.

سنگ آهک

سنگ آهک دارای رنگهای روشن آن مثل رنگ سفید، کرم مایل به سفید و گاهی نیز سفید مایل به خاکستری است. سنگ آهک برای اقلیم های گرم فوق العاده است، چون گرما را منعکس می کند. سنگ آهک هم چنین به نواحی سایه دار فضای سبز، یک روشنایی مطلوب می دهد.

سنگ تراورتن برای سنگ کف

تراورتن به دلیل سخت تر بودن و سطح دوست داشتنی آن برای پاهای برهنه، گزینه ی مناسبی است. برای سنگ فرش اطراف استخر است و نگهداری از آن آسان تر می باشد.

سنگ گرانیت برای کف

گرانیت به دلیل دوام فوقالعاده و طول عمر بالا برای شرایط سخت وهوای سرد مناسب است . باوجود گران بودن، ارزش هزینه کردن را دارد.

سنگ لوح

سنگ لوح در رنگ های متفاوت از زغالی گرفته تا سبز یشمی موجود است. این سنگ در سردترین اقلیم ها نیز دوام می آورد.

سنگ آبی یا خاکستری

اگر مایلید یک سنگ فرش شیک و مجلل داشته باشید میتوانید از سنگ آبی یا خاکستری استفاده کنید. این سنگ نوعی سنگ ورقه ورقه است . در امتداد خطوط درزش شکسته می شود. اگر خواهان الگوی منظمی هستید نیز، این سنگ مناسب است.  به صورت سنگ فرش مستطیلی با ابعاد مشخص نیز موجود می باشد.