صادرات سنگ | اسلب در ملل سنگ اصفهان 

کشور ایران از لحاظ میزان منابع و تنوع سنگ های تزئینی و ساختمانی بسیار غنی است.به همین دلیل ایران مورد توجه اکثر کشورهای دنیا و بازرگانان بوده و هست.معادنی با انواع سنگ های تراورتن ، مرمریت ، گرانیت ، مرمر و سند استون و … در طرح ، رنگ و نقش های مختلف در سراسر کشور ایران که زیبایی آن چشم هر بیننده ای را خیره می کند و کشور ما را در رتبه ی برترین های دنیا در زمینه تنوع و معادن مرتبط با سنگ قرار دارد.معادن و کارخانجات سنگ اصفهان ملل با بکارگیری کارشناسان متعهد و با تجربه و استفاده از پیشرفته ترین دستگاههای فنآوری سنگ ، تولید کننده مرغوبترین سنگ های ساختمانی از جمله: مرمریت ، تراورتن  ،مرمر,گرانیت,لایم استون با کیفیت صادراتی میباشد.

درباره صنایع سنگ ملل اصفهان

صنایع سنگ معاجزی با بهره گیری از مرغوبترین معادن کوپ انواع سنگ ها به خصوص سنگ  مرمریت اسلب مهکام . محصولات متنوع و با کیفیت صادراتی تولیدی را در انبارهای فروش سنگ خود در شهرهای سراسر کشور  جهت مصارف داخلی عرضه می دارد.همچنین صنایع سنگ ملل هم اکنون بعنوان یکی از تولید کننده گان و صادرکننده گان انواع سنگ به خصوص سنگ مرمریت اسلب مهکام  در صنعت سنگ ایران بشمار می رود.

صادرات سنگ مرمریت

صادرات سنگ مرمریت اسلب مهکام  با تنوع رنگ و طرح فراوان یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند به عنوان صادرات غیر نفتی به آن توجه شود. صادرات سنگ های طبیعی و فرآوری شده: سنگ های طبیعی و معدنی چه به صورت خام، چه به صورت فرآوری شده یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر در ساختمان سازی هستند. و ایران نیز به عنوان کشوری که از نظر معادن این سنگ غنی و پربار است می تواند به عنوان یکی از بهترین و اصلی ترین صادرکنندگان شناخته شود. کشور های زیادی در زمینه ی تولید سنگ فعالیت دارند و صادرات سنگ از این کشور ها نسبت به ایران بیشتر توسعه یافته است و این بدین علت است که توجه این کشورها به صادرات این ماده معدنی رشد روز افزون داشته است.

مرمریت دهبید

سنگ مرمریت صادراتی با تنوع رنگ و طرح فراوان یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند به عنوان صادرات غیر نفتی به آن توجه شود. سنگ یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر در ساختمان سازی است و ایران نیز به عنوان کشوری که از نظر معادن سنگ مرمریت غنی و پربار است می تواند به یکی از بهترین و اصلی ترین صادر کنندگان سنگ مرمریت شناخته شود. کشورهای زیادی در زمینه تولید سنگ فعالیت دارند و صادرات سنگ از این کشورها نسبت به ایران بیشتر توسعه یافته است و این بدین علت است که توجه این کشورها به صادرات سنگ رشد روزافزونی داشته است.

سنگ ساختمانی اسلب مرمر

 کاربرد سنگ مرمریت اسلب مهکام  در نمای داخلی

سنگ‌های مرمریت همانطور که در بخش‌های قبلی شرح دادیم از دسته سنگ‌های آهکی به شمار می‌آیند و این نوع سنگ با توجه به کانی‌های تشکیل دهنده آن به صورت یکدست، رنگ بندی متنوعی از آن وجود دارد . زمانی که صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین نمای ساختمان می‌گردد، سنگ‌های ساختمانی متنوعی را می‌توان برای ان انتخاب کرد. در بین انواع سنگ‌های ساختمانی موجود در بازار سنگ مرمریت به عنوان متریال اصلی جهت استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان می‌باشد.

سنگ مرمریت اسلب مهکام  یکی از مهم ترین سنگ های ایرانی است که برای عرضه به بازارهای خارجی کاملا مناسب است. ایران از کشورهای غنی از نظر معادن سنگ مرمریت اسلب  سنگ مرمریت دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و از این نظر می تواند در زمره بهترین سنگ های دنیا قرار بگیرد. سنگ مرمریت صادراتی در سایر کشورها طرفداران زیادی دارد.

صادرات سنگ مرمریت هم  به صورت خام و هم فراوری شده
فرآوری سنگ یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید در هنگام صادرات سنگ به آن توجه شود. سنگ مرمریت و یا سنگ تراورتن که برای صادرات آماده می شود باید به بهترین شکل ممکن فرآوری شده و با کیفیت بالایی صادر شود. تا سنگ صادراتی بتواند با استانداردهای روز جهانی برابری نماید. زیرا همانطور که می دانیم بازار رقابت سنگ های صادراتی بالاست و زمانی که سنگ ایرانی به کیفیت جهانی نرسیده باشد در بازارهای جهانی مشتری نخواهد داشت. علاوه بر سنگ مرمریت و تراورتن ایران در زمینه صادرات سنگ مرمر نیز می تواند به جایگاه های بالاتری برسد. هرچند کشورهای بسیاری وجود دارد که از نظر معادن سنگ مرمر بسیار غنی تر هستند.

نکات مهم در صادرات سنگ مرمریت

همانطور که ذکر شد فرآوری سنگ یکی از مهم ترین مراحلی است که پیش از صادرات سنگ اعم از سنگ مرمریت صادراتی می توان انجام داد. برش سنگ و نحوه استخراج سنگ از معادن سنگ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین باربری و نحوه بسته بندی سنگ ساختمانی نیز بسیار مهم است. زیرا عدم توجه به این مسئله ممکن است در طول حمل و نقل به سنگ آسیب وارد شود.

انواع اسلب

در پالت بندی سنگ مرمریت صادراتی باید به نکات زیر توجه شود:

فرآوری سنگ با توری و اپوکسی در سنگ های اسلب
قرار دادن تعداد مناسب سنگ در هر پالت
رعایت مسائل ایمنی اعم از استفاده از چوب در جلو و پشت پالت
تسمه برای مهار کردن
استفاده از پیچ برای از بین بردن لقی ها و …
سنگبری گلدستون جهت سنگ مرمریت صادراتی کلیه نکات لازم را رعایت نموده و محصولی با کیفیت جهانی را به بازار عرضه می نماید.

ايران چهارمين‌ توليدكننده‌ بزرگ‌ سنگ‌ در جهان‌ محسوب‌ مي‌شود

صنعت سنگ ايران در 10 ماهه امسال محصولات توليدي خود را به بيش از 60 كشور جهان صادر كرد.براساس بررسيهاي انجام شده ايران چهارمين‌ توليدكننده‌ بزرگ‌ سنگ‌ در جهان‌ محسوب‌ مي‌شود و كارشناسان اعتقاد دارند در صورت حمايت دولت و برنامه‌ ريزي درست توليدكنندگان سهم ايران از صادرات جهاني سنگ مي‌تواند به رقم بسيار بيشتري از وضعيت كنوني برسد.

استان اصفهان  از جمله مهمترين استانهاي كشور در صنعت سنگ محسوب مي‌شود. با توجه به منابع غني سنگ به خصوص سنگهاي تزئيني و نما، اغلب در زمينه سرمايه‌گذاري در راستاي فرآوري انواع سنگهاي تزئيني، ساختماني و مواد کاني غيرفلزي استاني مستعد است. بيشتر معادن استاناصفهان به سنگهاي نما و تزئيني اختصاص دارد، به طوري که با داشتن حدود يک چهارم ذخاير سنگهاي تزئيني کشور حائز رتبه اول در اين زمينه است.

هم‌اکنون  اصفهان به لحاظ ميزان استخراج سنگ در رتبه اول قرار دارد و سالانه حدود سه ميليون تن انواع سنگ تزئيني و ساختماني از معادن اين استان استخراج مي‌شود که بخشي از آن در استان، بخشي در بازارهاي داخلي و حدود 200 هزار تن آن در بازارهاي کشورهاي حوزه خليج فارس، اروپا و کشورهاي آسياي جنوب شرق مصرف مي‌شود.

اسلب بوک مچ

صادرات کالاهاي صنعتي و معدني به 159 کشور دنيا انجام شده که از اين ميان عراق، چين، امارات متحده عربي، هند و کره جنوبي از سهم بيشتري نسبت به ساير کشورها برخوردارند. در همين حال کالاهاي صنعتي و معدني و خدمات فني – مهندسي صنعت ايران نيز با استقبال بسياري از سوي کشورهاي مستقل جهان مواجه شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که خاورميانه، آمريکاي لاتين، کشورهاي آسياي مرکزي و قفقاز و آفريقا از اولويتهاي صادراتي کشور در حوزه‌هاي صنعت و معدن محسوب مي‌شوند.