کاربرد سنگ مرمریت در ساختمان

سنگ مرمریت به عنوان سنگ‌ های دگرگون شده به شمار می‌آید . با توجه به مواد معدنی موجود از ناخالصی‌ ها به سنگ‌ های مرمریت رنگ‌های متنوعی بخشیده است . سنگ مرمریت به عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌ های ساختمانی به شمار می‌آید . با توجه به خصوصیات هر نوع مرمریت ، کاربرد سنگ مرمریت نیز متفاوت می‌باشد . سنگ‌ های مرمریت در نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد . تا حدودی از یک سری از آن‌ ها با متراژ بسیار کم و آن هم به صورت ترکیبی با سنگ‌ های تراورتن مورد استفاده قرار می‌دهند .

مرمریت مارشال مشکی

دسته بندی مرمریت

کاربرد سنگ مرمریت را می‌ توان به دسته‌ های متنوعی تقسیم کرد . با توجه به بخش‌ های موجود در ساختمان می‌ توان به کاربرد سنگ مرمریت در راه پله ، پارکینگ ، آشپزخانه ، کف ساختمان و بدنه اشاره کرد . از سنگ‌ های مرمریت علاوه بر ساختن‌ های نماهای داخلی ساختمان ، می‌توان در ساختن و تزئین اشیا تزئینی نیز مورد استفاده قرار داد . یکی از موارد استفاده از آن ها را می‌توان به استفاده جهت ساخت و طراحی انواع مجموعه‌های سنگی اشاره کرد . باتوجه به چگالی بیشتر سنگ‌ های مرمریت نسبت به سنگ‌های تراورتن از این دسته از سنگ‌های ساختمانی . به نوعی می‌توان کاربرد سنگ مرمریت را در استفاده در سنگ فرش ، کف و پله ساختمان دانست . جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد انواع سنگ مرمریت با ما در تماس باشید .

مرمریت خوبسنگان

سنگ مرمریت که از دیرباز در ساخت بناها در رم و یونان و دیگر نقاط جهان استفاده میشده است .از نوع سنگهای دگرگون شده  برپایه کربنات کلسیم بوده که از کلسیت، دولومیت و کریستالها تشکیل شده است. ظاهر منحصر به فرد آن که شامل موج هایی با طرحهای مختلف. بعضا به رنگهای متنوع و زیبا میباشد آنرا برای بسیاری از استفاده ها به گزینه ای مناسب تبدیل کرده . با توجه به طیف گسترده انواع آن سلیقه های مختلفی را برآورده مینماید.

مرمریت مشکی نجف آباد

سنگ مرمریت جزء محبوب ترین سنگ های ساختمانی بشمار می آید . شکوه و زییایی بی کران آن سبب محبوبیت خیلی زیاد آن شده است ، حالا با وجود اینکه این سنگ خیلی سریع خط و خش و لک میگیرد و قیمتی خیلی بالایی دارد .بازهم از محبوبیت آن کاسته نشده است . شفافیت ، براقی ظاهری آن را بی نقص نشان میدهد. باید بدانید که این سنگ نسبت به مابقی سنگ ها نگهداری بیشتری نیاز دارد.