قیمت سنگ مرمریت

سنگ ساختمانی مرمریت نسبت به سنگ‌های تراورتن چگالتر و بدون تخلخل می‌باشند . بیشترین کاربرد آنها در سنگفرش، کف و پله‌ ها می‌باشد. نمونه‌هایی از بهترین و پر مصرف‌ترین این سنگ مرمریت دلیجان ٬ لاشتر ٬ نجف آباد ٬ آباده و … می‌باشد. خرید سنگ مرمریت در ملل سنگ اصفهان با بهترین قیمت .
این سنگ ساختمانی که کاملاً سنگ شناخته شده‌ ای محسوب می‌شود. در بازه‌ ای از سنگهای آهکی تا ماسه‌ سنگ‌ ها قرار دارد. بعضی از آنها جزء دسته سنگهای رسوبی و بعضی سنگهای دگرگونی محسوب می‌شوند.

معرفی سنگ مرمریت

آن دسته از سنگ های مرمریت‌ که جزء ماسه سنگها محسوب می‌شوند به طور معمول از دانه‌های کوارتز تشکیل شده‌اند . به وسیله مواد سیمانی به هم متصل شده‌اند. ماسه‌ سنگها ساختاری لایه لایه دارند و در تمام آنها رگه‌ها را می‌توان مشاهده کرد. دانه‌ های تشکیل دهنده ماسه سنگها از حدود هفتاد میکرون تا چهار میلیمتر قابل مشاهده است.  با درشت شدن دانه‌ها به « کنگلومرا » تبدیل می‌شوند. این قطعات ریز و درشت توسط ماده دیگری که نقش سیمان را بازی می‌کند بهم می‌چسبند. در میان این سیمانها، سیمان سیلیسی با دوام‌ترین آنهاست. اکسید آهن نیز سیمانی قوی است.

مرمریت جیرفت

عوامل موثر بر خرید سنگ مرمریت

سنگ مرمریت احتمالاً نسبت به سیلیس ضعیف‌تر است. ضمن اینکه باعث رنگی شدن سنگ می‌شود. سیمان رسی دارای معایبی است. رس چسباننده با قدرتی نیست. بعلاوه موجب جذب رطوبت سنگ می‌شود. لذا سنگ را در برابر یخبندان آسیب‌پذیر می‌کند. همیشه ماسه‌ سنگهای سخت و با جذب آب کم، دارای عمر زیادی هستند. اما انواع نرم‌ تر آن ممکن است در اثر یخبندان خراب شوند. همانطور که گفته شد، رگه‌های رسی در سنگ، نقطه ضعف به شمار می‌روند. جرم حجمی ماسه سنگها معمولا ً حدود ۶/ ۲ تن بر متر مکعب است.

ماسه سنگ‌ ها از نقطه نظر جذب آب دامنه گسترده‌ ی دارند. انواع سخت و متراکم آن، کمتر از 1% جذب آب دارند. مقاومت فشاری آن بین 60 تا 80 مگاپاسکال است. بسیاری از ماسه‌سنگها بر اثر قرار گرفتن در معرض جو و به علت اکسیداسیون ترکیبات آهنی موجود در آنها دچار تغییر رنگ می‌شوند. این تغییر رنگ لزوماً نشانه تخریب سنگ نیست. چرا که گاهی موجب زیباتر شدن سنگ می‌شود.

سنگ نما مرمریت

قسمتی دیگر از سنگ نمای مرمریت‌، سنگهای آهکی هستند. این مرمریت‌ها همیشه لایه لایه‌اند. لذا گاهی مرمریت‌ ها سنگ آهک ریزدانه نیز نامیده می‌شوند. این سنگها غالباً درزه یا رگه دارند و بیش از سنگهای نوع ماسه سنگ، در آبهای سطحی قابل انحلال‌اند. سنگ آهک‌ها دارای بافت متغیری بوده ولی اکثر آنها ریز دانه‌اند. آنهایی که درشت دانه هستند، متشکل از بلورهای درشت یا قطعات فسیل‌اند. انواع ریزدانه قابلیت پرداخت بهتری دارند و پایداری آنها در برابر هوازدگی بیشتر است.

سنگهای آهکی معمولاً سخت نیستند، در حالی که سنگ آهک‌های متراکم معمولا ً سخت و انواع متخلخل آن سست هستند. انواع مختلف سنگ آهک متراکم سخت، دارای جذب آب پایین و کمتر از 2% هستند اما در انواع دیگر با چگالی کمتر که به عنوان سنگ ساختمانی نیز قابل استفاده‌اند، جذب آب بیشتری نیز دیده شده است. یعنی حدود 4 تا 12 درصد که اصطلاحاً به آنها لایم‌استون (Limestone) گویند. سنگ آهک با داشتن جرم حجمی زیاد، در برابر قلیایی‌ها مقاوم است.

Summary
خرید سنگ مرمریت
Article Name
خرید سنگ مرمریت
Description
قیمت سنگ مرمریت بسته به رنگ ٬ تراکم ٬ معدن آن سنگ است. مرمریت سنگی با بافت آهکی میباشد که در اصل کمتر برای نمای خارجی استفاده میگردد. این سنگ با زیبایی خیره کننده و تنوع بالا مورد پسند مشتریان است. بیشتر برای نمای داخلی ٬ دیواره ها ٬ کف به کار میرود.
Author
Publisher Name
Melalsang
Publisher Logo