خرید سنگ 
انتخاب های بسیار زیادی وجود دارد که پیدا کردن بهترین آن در ابتدا بسیار سخت بنظر می رسد. با وجود این تفاصیل، میتوانید با کمی برنامه ریزی و تمرکز بررسی نیازهای خود، تعداد زیادی از سنگ ها را از جستجوی خود حذف کنید. در میان یافته های جدید تنها بر روی سنگ هایی که متناسب با نیاز و بودجه شما می باشد، تمرکز کنید. برای راهنمایی بیشتر درباره انتخاب مناسب ترین سنگ، این مقاله را ادامه دهید.

نما رومی

بخش اول : مشخص نمودن مورد مصرف سنگ

موارد مصرف از سنگ های گوناگون

سنگ ها هرکدام کاربردهای گوناگونی دارند، با این وجود قبل از انتخاب سنگ مورد نظر موارد استفاده از هر کدام از سنگ ها مشخص شود. پس در هنگام خرید سنگ این موارد کاربرد را در خاطر داشته باشید:
سنگ نما بیرونی: سنگ نمای بیرونی باید در برابر سرما، گرما، نور خورشید و ناملایمات جوی مقاوم باشد.

سنگ نمای داخلی: سنگ نمای داخلی میتواند از تمامی سنگ های ساختمانی استفاده کرد. زیرا سنگ نمای داخلی کمتر در معرض سرما، گرما و ناملایمات جوی قرار می گیرد.

سنگ فرش داخلی: سنگ فرش داخلی بسته به نوع کاربری ساختمان، تجاری، اداری، مسکونی، آموزشی و بهداشتی انتخاب می شود. سنگفرش داخلی باید مقاومت فشاری و مقاومت سایشی بالایی داشته باشد؛ ضمن اینکه میزان جذب آب پایینی داشته باشد.

سنگ فرش بیرونی: سنگ فرش بیرونی باید در برابر سرما و گرما مقاوم باشد و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار باشد.
سنگ اوپن و کانتر: سنگ اوپن و کانتر باید میزان جذب پایین و مقاومت فشاری بالایی داشته باشد.

سنگ اپن

سنگ های ساختمانی مصارف دیگری در ساختمان دارند که ما بیشتر به مهمترین موارد مصرف آن در ساختمان سازی پرداخته ایم.

انواع سنگ ساختمانی و موارد مصرف آن

سنگ های ساختمانی در اصطلاح رایج در بازار به 7 گروه دسته بندی می گردند:
تراورتن: سنگ های تراورتن مناسب برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان هستند که اغلب بصورت سابیده و یا چرمی در دو طرح موج دار و بی موج فرآوری می گردد .

تراورتن شکلاتی کردستان

همچنین از سنگ های تراورتن برای سنگ فرش محوطه و ساخت مجسمه و مصنوعات سنگی استفاده می شود.
مرمریت: سنگ های مرمریت مناسب برای سنگ فرش داخلی از جمله هال و پذیرایی و نمای داخلی ساختمان می باشند. سنگ های مرمریت اغلب بصورت تایل و اسلب در سنگفرش و بصورت طولی در دیواره های داخلی ساختمان استفاده می شود.

مرمریت مشکی طلایی کاشان

گرانیت: سنگ گرانیت مناسب برای نمای داخلی و بیرونی، سنگ فرش مجتمع های تجاری و آموزشی و بصورت فلیم شده در سنگ فرش محوطه و خیابان می باشد.

اسلب گرانیت

کریستال: سنگ کریستال یا سنگ چینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان، سنگفرش داخلی و بیرونی ساختمان مناسب می باشد.
سند استون: سنگ سند استون برای دیواره های داخلی و نمای بیرونی ساختمان مناسب می باشد.
لایم استون: سنگ لایم استون برای دیواره های داخلی مانند دیوار راه پله و پارکینگ مناسب می باشد.

چینی ازنا

مرمر: سنگ مرمر یک سنگ لوکس و گران قیمت است که بیشتر به دلیل خاصیت رد کردن نور در مکان های لوکس و لکچری استفاده می شود. سنگ های مرمر برای فضای بیرونی مناسب نیستند.

مرمر

بخش دوم : مشخصات و کاربرد سنگ ها را مقایسه نمایید

هر کدام از سنگ ها صرف نظر از نوع و جنس آنالیز متفاوتی دارند و در بسیار موارد علی الرقم شباهت بسیار زیاد آنالیز و کاربرد متفاوتی دارند.
رنگ و طرح سنگ را بررسی نمایید.
سنگ ها از لحاظ رنگ و طرح تنوعی بالایی دارند. علاوه بر طرح و رنگ سنگ، نوع برش و فرآوری سنگ ها متفاوت می باشد.
فراوانی و تولید مستمر سنگ را بررسی نمایید.

اسلب بوک مچ
سنگ ها از دل طبیعت استخراج میگردد و در بسیاری از موارد رگه هایی از سنگ از معدن استخراج و فرآوری میگردد که ادامه استخراج و فرآوری آن غیر ممکن و یا زمانبر است. به همین دلیل قبل از خرید سنگ و استفاده آن از ادامه دار بودن و استمرار تولید آن مطمئن گردید.


کیفیت تولید سنگ بررسی شود .


کیفیت تولید سنگ یکسان نمی باشد. دقت در برش سنگ، گونیا بودن سنگ، ساب سنگ، قطر سنگ و نوع مواد مصرفی در فرآیند تولید سنگ از قبیل (توری، رزین، اپوکسی، UV) در کیفیت تولید و قیمت سنگ تاثیر گذار خواهد بود.


میزان سنگ مورد نیاز خود را دقیقا مشخص نمایید.


قبل از خرید سنگ میزان سنگ مورد نیازتان را برآورد نمایید؛ زیرا اولا ممکن است پس از خرید و مصرف سنگ ادامه خرید با همان کیفیت مقدور نباشد و هزینه حمل زیادی را متحمل خواهید شد. دوما خرید مازاد بر نیاز هزینه های شما را افزایش خواهد داد.

اسلب

بخش سوم : چه میزان میتوانید هزینه برای خرید سنگ انجام دهید

قیمت سنگ به نوع سنگ، درجه ، ابعاد ، متراژ و نحوه پرداخت بستگی دارد.
نوع : سنگ ها قیمت های متفاوتی دارند و شباهت رنگ و طرح و ابعاد سنگ نمیتواند ملاکی برای قیمت باشد. سنگ ها بسته به قانون عرضه و تقاضا قیمت گذاری می شود.

درجه : سنگ ها پس از فرآوری درجه بندی میگردند. درجه بندی سنگ تعریف خاص و استانداردی ندارد و هر واحد تولیدی درجه بندی خاص خودش را دارد.

ابعاد : ابعاد سنگ بصورت طولی، تایل و اسلب فرآوری میگردد و هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

متراژ : متراژ سنگ درخواستی در بعضی از موارد در قیمت تاثیر گذار خواهد بود.

حالا میتوانید سنگ مورد نظر خودتان را بخرید !

هرگز اجازه تحمیل خرید سنگی خاص را به فروشندگان سنگ ندهید. قبل از خرید سنگ بررسی های لازم را برای خرید مطمئن و با شناخت کافی از سایت های معتبر اینترنتی انجام دهید . ملل سنگ با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تولید و فروش سنگ در تلاش است که بهترین انتخاب ممکن را برای شما سهل سازد. ۰۹۱۳۳۱۹۱۱۴۰

پخش ویدیو