تراورتن عباس آباد

تراورتن عباس آباد جزو بهترین و سفید ترین سنگ های تراورتن است. این سنگ در دسته سنگهای گران قیمت حساب میشود. طی سالها این سنگ به برندی برای مشتریان و فروشندگان تبدیل شده است. مقاومت و ساب پذیری بالای این سنگ زبانزد است. سنگ عباس آباد به دو صورت موج دار و بی موج بریده میشود. 

سنگ ساختمانی عباس آباد

انواع سورت های سنگ تراورتن عباس آباد

به مانند همه سنگ ها این سنگ نیز دارای چند سورت است. سورت سوپر سنگ عباس آباد به رنگ سفید و بدون هیچگونه رگه ای است. برخی از سورتهای ممتاز دارای رگه های اندک است.  سورت های پایین تر این سنگ از رگه هایی به رنگ های قهوه ای و یا حتی قرمز تشکیل شده. تفاوت رنگ و سورت در این سنگ زیاد است. در نتیجه موجب تقلب در فروش برخی از فروشندگان سنگ تراورتن عباس آباد میشود. 

 

انواع سنگ عباس آباد

دنده گاوی

موج کبریتی

سوزنی

سفید

ابر و بادی و…سنگ عباس آباد

کاربرد های سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد در سنگ نمای ساختمان کاربرد دارد. زیبایی ، مقاومت بالا و صیقل پذیری عالی این نوع تراورتن از مشخصات آن است. همچنین استفاده از این سنگ در ارتفاعات پیشنهاد میشود. زیرا دارای سختی بیشتر ، تخلخل کمتر در مقایسه با دیگر سنگهای تراورتن و چسبندگی زیاد با ملات سیمان است . همچنین به علت مقاومت زیاد سنگ این سنگ در برابر بارانهای اسیدی و رنگ زیبا و منحصر به فرد  ، این سنگ جزء مناسب ترین سنگ های تزئینی جهت استفاده در نمای ساختمان می باشد.

تراورتن عباس آباد

قیمت گذاری در سال ۱۴۰۰ ( آپدیت تا شهریور ۱۴۰۰)

این سنگ جزء سنگهای ساختمانی با قیمت بالا محسوب می گردد . که براساس کیفیت و رنگ آن مشخص می شود .کیفیت درجه های این سنگ بترتیب درجه سوپر، ممتاز ، درجه یک و درجه دو می باشند . سنگ تراورتن سفید عباس آباد درجه ۲  ارزان بوده . به همین دلیل در دیواره های  سوله های کارخانه های مواد غذایی و اماکن تجاری استفاده میشود. همچنین در قسمتی از نماهای ساختمان که در دید مستقیم نمیباشند ( پشت نما ) کاربرد فراوانی دارد.

معدن این سنگ که به نام تراورتن محلات نیز شناخته می شود در استان مرکزی و در نزدیکی شهرستان محلات (باقر آباد) قرار دارد.