فهرست مطالب

سنگ نما – خرید سنگ نما – قیمت به روز سنگ نما

بشر از دیرباز سنگ را برای مصارف ساختمانی به کار گرفته است. اهمیت سنگ نما هر سال با توجه به اکتشافات جدید افزایش یافته است.خرید سنگ نما عضو جدا نشدنی از ساختمان سازان است. در این مقاله قیمت سنگ نما و قیمت به روز سنگ نما و عوامل موثر بر آن مورد بررسی قرار میگیرد.

سنگ نما بوک مچ
سنگ نما بوک مچ قیمت : ۹۳۰٬۰۰۰

برای برخی کشورها مانند برزیل، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و ایران صنعت سنگ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۸۷ میلیون تن سنگ نما به ارزش ۲۶ میلیارد یورو در بازارهای جهانی عرضه شده. در این مقاله پارامترهای موثر بر گزینش یک سنگ به عنوان سنگ ساختمانی بیان خواهد شد.

سنگ نما صراحی مرمر
صراحی مرمر هر عدد ۴۰۰٬۰۰۰ تومان

پارامترهای سنگ نما برای خرید سنگ نما

تولید سنگ نما تحت سه سیکل استخراج، فرآوری و به کارگیری در ساختمان تعریف می‌شوند. فاکتور زیبایی تعیین کننده انتخاب سنگ نما در میان انواع سنگ های ساختمانی در دسترس برای تولید است. خرید سنگ نما به قمیت آن وابسته است. با این وجود قیمت به روز سنگ نما ، دوام، قابلیت طراحی، خواص سنگ در تولید دارای اهمیت میباشد.

تراورتن دره بخاری
تراورتن دره بخاری

در استخراج سنگ ها برای فرآوری در اندازه های مناسب به شکل بلوک برش خواهند خورد. اگر اندازه بلوک ها بسیار بزرگ باشد قابلیت تولید سنگ نما محدود میشود. با توجه به محدودیت سیستم برش در کارخانه وجود نخواهد داشت.

سنگ عباس آباد
تراورتن عباس آباد

از طرفی این اندازه ها بر طراحی ابعادی و الگوی ظاهری اتصالات محصول در ساختمان اثر گذارند. انتخاب بهینه اندازه و جهت برش برای ایجاد بلوک سنگی هندسه و طرح ایده آل در ساختمان امری ضروری است. اتصالات خارج از الگوی سنگ، تغییرات متعدد ابعادی سنگ در یک الگو و عدم تراز سطوح سنگ ها میباشند.

مرمریت مشکی دلیجان

استفاده از سنگ نما و خرید سنگ نما

سنگ نما در شرایط مختلف محیطی به کار گرفته می شوند. خواص فیزیکی و مکانیکی آنها باید مطابق با استاندارد های بین المللی باشد. این استانداردها بر حسب کاربرد سنگ، آب و هوا، شرایط آلایندگی و محیطی هر کشور متفاوت میباشند. استانداردهای بین المللی تاثیر مستقیمی بر خرید سنگ نما و قیمت به روز سنگ نما دارد.

اسلب تراورتن آذرشهر
اسلب تراورتن آذرشهر

اما ارزیابی خواص پایه ای سنگ ها مانند چگالی، تخلخل و استحکام فشاری غیر محوری یکسان است. برخی مشکلات ناشی از شرایط آب و هوایی تغییرات رنگ، کاهش براقیت و ایجاد ناهمواری در سطوح کاری سنگها ایجاد میشود. بنابراین چنین مشکلاتی هشدارهایی مهم هنگام بکارگیری سنگ ها می باشند.

مرمریت مرودشت
مرمریت مرودشت

دوام سنگ با تست‌های طول عمر ارزیابی می‌شود. این تست ها موجب شناخت سنگ تحت شرایط محیطی مختلف میشود. حتی با استفاده از یک راهکار محافظتی در برابر آن شرایط خواهد شد. علیرغم نظریه بی پایان بودن عمر سنگها، به کارگیری نادرست سنگ در شرایط محیطی خاص عمر آنرا کاهش می دهد. خرید سنگ نما از ملل سنگ اصفهان

سنگ مرمر صورتی
مرمر صورتی رنگ نشده

ارزیابی سنگ های بناهای تاریخی بعد از گذشت قرن ها، نشان از عوامل موثر محیطی بر آنها بوده است. اهمیت به دانش فیزیک سنگها و دانش مکانیک سنگ ها برای جلوگیری از تباهی آنها امری ضروری می باشد.

گرانیت نهبندان هلویی
گرانیت نهبندان هلویی

جمع بندی برای خرید سنگ نما

تحقیقات علمی نقش مهمی را در صنعت سنگ نما بازی می کنند. در گذشته صرفا زیبایی و ابعاد سنگ تعیین کننده انتخاب سنگ برای کاربرد در ساختمان بود. اما امروزه فاکتورهای متعددی که موثر بر قیمت سنگ نما وجود دارد. مانند علم فیزیک و مکانیک سنگ ها، ارزیابی شرایط محیطی، ایمنی ماشین آلات مهندسی و زمین شناسی. این حاکی از پیچیده‌تر شدن و پیشرفت در صنعت سنگ های نما می باشد.

گرانیت نهبندان فرشی
گرانیت نهبندان فرشی

سنگ نما ساختمان

سنگ نما ساختمان یکی از ارکان اصلی هر ساختمان است . نقش مهمی در هویت و زیبایی هر ساختمان دارد. در بسیاری از موارد نام ساختمان برگرفته از نمای آن ساختمان می باشد.

بوک مچ
قیمت به روز سنگ نما بوک مچ ۸۰۰٬۰۰۰

به نوعی شناسنامه ساختمان است. در سالهای اخیر، مصالح مختلفی برای نمای ساختمان بکار میرود. اما یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین متریال به خصوص نمای ساختمان های مسکونی، انواع سنگ های طبیعی است. سنگ نما ساختمان انواع گوناگون دارند و هر کدام کاربرد گوناگون دارند. این سوال پیش می آید که:

  • چه نوع سنگی مناسب نمای ساختمان می باشد؟
  • چه عواملی بر خرید سنگ نما موثر است؟
  • قیمت سنگ نما چگونه تعیین میگردد؟
  • قیمت به روز سنگ نما تحت تاثیر چه عواملی است؟
  • کدام سنگ نما برای ساختمان کاربردی تر است؟

سنگ نما مشکی
در نمای ساختمان از متریال های متفاوتی از جمله کامپوزیت، شیشه، سیمان، چوب و سنگ استفاده می شود. از میان این متریال ها سنگ نما یکی از متداولترین متریال های استفاده شده در نمای ساختمان مخصوصا در کشور ایران است.
استفاده از سنگ های ساختمانی در نمای ساختمان دارای مزیت هایی زیر می باشد:

  • سنگ ها با محیط زیست سازگاری دارند.
  • سنگ ها جلوه ای از طبیعت را به نمایش می گذارند.
  • سنگ ها در برابر شرایط جوی مقاوم هستند.
سنگ نما ارزان
سنگ نما ارزان شکلاتی ۸۰٬۰۰۰

ویژگی سنگ نما

-سنگ نما باید در برابر ناملایمات جوی ( سرما، گرما ، یخ زدگی ، باد ، باران های اسیدی و … ) و اشعه UV مقاوم باشد.
-سنگ نما باید جذب آب کمی داشته باشد.
-سنگ نما نباید دارای رگه های ناخالصی و ترک باشد.
-سنگ نما باید مقاومت در برابر فشار و نشست ساختمان را داشته باشد.
-سنگ نما باید چسبندگی خوبی با ملات داشته باشد.

مرمریت خور
مرمریت خور و بیابانک

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن در چشمه های آب گرمی شکل می گیرد . از کربنات کلسیم اشباع شده باشد و بر اثر حرکت، تعادل شیمیایی آب به هم خورده . دی اکسید کربن آزاد می گردد. ترکیب دی اکسید کربن با کلسیم موجود در چشمه آب معدنی، کلسیم کربنات تولید می کند. سپس این ماده در بستر مسیر آب ته نشین می شود. به مرور زمان با ته نشین شدن مواد دیگر بر روی آن، تکه های سنگ تراورتن را تشکیل می دهد. از ملزومات دیگر شکل گیری این سنگ حضور باکتری و جلبک است.

سنگ تراورتن نما
تراورتن کرم

ویژگی سنگ تراورتن

سنگ تراورتن دارای تنوع رنگی بالاست و این دست طراحان را برای طراحی نما بازتر میکند.
سنگ تراورتن بدلیل خلل و فرج چسبندگی خوبی با ملات دارد و به راحتی از نما جدا نمیشود.
سنگ تراورتن در برابر اشعه UV مقاوم است و رنگ سنگ بر اثر تابش خورشید از بین نمیرود.
سنگ تراورتن بدلیل نرم بودن و خوش تراش بودن بهترین گزینه برای ساخت نماهای کلاسیک و رومی است.

سنگ نما تراورتن

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت گونه ای سنگ آذرین درونی است که از سرد شدن توده های مذاب شکل گرفته است. کانی اصلی تشکیل دهنده گرانیت ها فلدسپات، کوارتز، میکا و … است. گرانیت ها سنگ هایی بسیار سخت و جلا پذیرند. دارای مقاومت فشاری بالایی می باشند. جرم حجمی متوسط آن حدود 2.6 تن بر متر مکعب است. گرانیت ها از لحاظ ظاهری بافت یکدستی دارند . بیشتر به رنگ خاکستری، قرمز، صورتی و سبز (به علت وجود فلدسپات ها) یافت می شوند.

گرانیت مشکی
گرانیت مشکی

ویژگی سنگ گرانیت

سنگ گرانیت مقاوم ترین سنگ ساختمانی است
سنگ گرانیت در برابر اشعه UVمقاوم است و رنگ آن بر اثر تابش خورشید از بین نمیرود.
سنگ گرانیت در برابر شرایط جوی ( سرما ، گرما ، یخبندان ، باران های اسیدی و … ) مقاوم است.
سنگ گرانیت جذب آب بسیار کمی دارد.
سنگ گرانیت غالبا ساب پذیری خوبی دارند.
سنگ گرانیت چسبندگی خوبی با ملات ندارد و باید به هنگام نصب توسط اسکوپ مهار گردد.
سنگ گرانیت از تنوع بالایی برخوردار نیست.
سنگ گرانیت بسیار سخت برش است.

سنگ نما گرانیت

سنگ سنداستون

سند استون یا ماسه سنگ نوعی سنگ رسوبی است . عمدتا از ذرات ماسه کانیهای مختلف از جمله کربنات کلسیم، سیلیس اکسیدآهن و دولومیت تشکیل شده است. سنداستون در رنگ های مختلفی ظاهر می گردد.ه رنگ های قهوه ای مایل به زرد و خاکستری متداول ترند. ماسه سنگ ها در برابر هوازدگی بسیار مقاومند. مقاومت خمشی پایینی داشته و جذب آب بسیار بالایی دارند.

ویژگی سنداستون

سنداستون‌ به دلیل ساختار ماسه ای بودنشان بافتی خشن دارند و ساب پذیری خوبی ندارند.
سنداستون‌ در برابر ناملایمات جوی مقاوم هستند.
سند استون جذب آب بالایی دارد.
سنداستون مقاومت خمشی کمی دارد و براحتی خم شود.

سنگ چینی (کریستال)

سنگ چینی یا کریستال همان سنگ آهک دگرگونی یا مرمریت است . دانه ها یا بلورهای تشکیل دهنده آن قابل رویت بوده و بافتی تمام بلور دارد . عمدتا از کلسیت و مقداری کمی لاستونیت تشکیل شده است . در برخی از سنگ های چینی کوارتز هم وجود دارد . با افزایش میزان کوارتز، میزان سختی سنگ چینی افزایش می یابد . اکثرا دارای رنگ های سفید و خاکستری روشن است. علت انتخاب نام چینی بر روی این سنگ صدای حاصل از ضربه به سنگ چینی هست. شبیه به صدای ظروف چینی می دهد. از قدیم در ایران استفاده از این سنگ در نمای ساختمان به خصوص در نواحی گرمسیر رایج بوده است . چراکه رنگ روشن آن مانع جذب گرمای زیاد می‌شده است.

ویژگی سنگ چینی (کریستال)

سنگ چینی چسبندگی خوبی با ملات دارد.
سنگ چینی مقاومت خوبی در برابر فشار دارد.
سنگ چینی در برابر ناملایمات جوی مقاومت خوبی دارد.
سنگ چینی جذب آب کمی دارد.
سنگ چینی تنوع رنگی کمی دارد.

سنگ نما کریستال

 

Play Video about سنگ آباده موج دار
Summary
سنگ نما - خرید سنگ نما و قیمت به روز سنگ
Article Name
سنگ نما - خرید سنگ نما و قیمت به روز سنگ
Description
سنگ نما . خرید سنگ نما . سنگ نمای ساختمان چیست و در هنگام خرید باید به چه نکاتی باید توجه کرد؟ملل سنگ تولید انواع سنگ نما - سنگ نما در بسیاری از..
Author
Publisher Name
Melalsang
Publisher Logo